A tárlatot Szász György nyitotta meg, az izgalmas felvezetés itt olvasható:
Hat művész szerepel a kiállításon, ez az ő nyári akadémiájuk. Munkáikkal szövetkeznek, létrehozni egy eddig nem létező enteriőrt, számos gondolatok eredőjét. Mindig is különös lehetőség a csoportos bemutatkozás, mert maga a kiállítás is hozzátesz a művekhez. Frank János „Tárlatok – szertartások” címet adta könyvének, melyben a kiállításrendezés művészetét elemzi. Tehát új és magasabb értelmezések rendjébe hív maga a rendezés. Egyéni sejtésem, hogy a művek ajtókat nyitnak, és oda-vissza utalásokkal erősítik meg a saját fókuszokban tett felfedezéseket.
Az időből merített párhuzamos és alkalmi létezéseket tekinthetjük meg a művek térképében. Bökjünk rá egy pontra...
Derkó2017 | Képzőművészeti ösztöndíjasok beszámoló kiállítása
A Derkovits Gyuláról elnevezett, fiatal képzőművészek pályakezdését segítő ösztöndíj 1955 óta szolgálja az alkotók optimális munkafeltételeinek megteremtését. A több mint hatvan éve létező állami ösztöndíj azoknak nyújt támogatást, akik a felsőoktatás rendszeréből már kikerültek, és önálló művészeti tevékenységet folytatnak.
A Derkovits-ösztöndíj (közkeletű nevén: Derkó) az idők során a legjelentősebb, komoly szakmai elismertséget jelentő támogatási formává, valóságos képzőművészeti „intézménnyé” nőtte ki magát: évről évre több mint másfélszázan jelentkeznek a felhívásra, miközben a díj híven őrzi az alkotói szabadság és a művészi minőség alapelveit...